W jaki sposób powiększyć szansę na przyznanie kredytu gotówkowego

Banki chętnie przyznają pożyczki swoim klientom, gdyż jest to ich bardzo ważne źródło dochodu. Niestety ta chęć przyznawania kredytów dotyczy tylko małych sum, które zdecydowana większość Kowalskich zdoła bez większego problemu spłacić. Niestety przeszkody pojawiają się jeśli rozmyślamy o wzięciu większej pożyczki, na przykład na zakup mieszkania.

W przedstawionych sytuacjach bank analizuje nasze możliwości kredytowe badając nasze comiesięczne wpływy gotówki i przebieg poprzednich kredytów. Niestety planując wzięcie kredytu zwykle zapominamy o tym drugim kryterium. Nawet gdy dobrze zarabiamy to nie musi to oznaczać, że bank udzieli nam pożyczki. Równie ważna jest nasza historia płacenia rat poprzednich kredytów. Jeśli do tej pory nigdy nie zaciągaliśmy kredytów to będzie nam trudno otrzymać większą sumę od banku.

Banki

Z przedstawionego powodu powinniśmy dużo szybciej zadbać o swoją historię kredytobiorcy. Zaciągnięcie nawet małej pożyczki gotówkowej może nam pomóc w przyszłości w ubieganiu się o większą pożyczkę. Jednak pod warunkiem, że terminowo będziemy tą pożyczkę gotówkową spłacać.

Komentowanie zabronione.