Kredyt na kupno używanego samochodu

Jeśli interesuje nas oferta pożyczki na nabycie samochodu prosto z fabryki to możemy liczyć na pomoc wszystkich banków bez wyjątku. Jednak schodki zaczynają się jeśli musimy zaciągnąć kredyt na kupno samochodu używanego. W takich sytuacjach instytucje finansowe niechętnie oferują kredyty, a gdy to robią to na mało atrakcyjnych warunkach.

Przedstawiona sytuacja ma miejsce, ponieważ kredyt na zakup nowego samochodu ma niezwykle dobre zabezpieczenie jakim jest zakupione auto. Jednak przy pożyczce na zakup samochodu używanego pojawiają się problemy z wyceną wartości samochodu i jego o wiele niższej wartości niż samochodu z salonu.

auto

To powoduje, że instytucje finansowe niezwykle niechętnie udzielają pożyczek na nabycie auta używanego. Bardzo dużo klientów nie otrzyma takiego kredytu i musi zdecydować się na kredyt gotówkowy, który jest dawany na o wiele gorszych warunkach. Dotyczy to przede wszystkim osób, które chcą zakupić pojazdy, które posiadają więcej niż sześć lat, ponieważ w takiej sytuacji wartość samochodu drastycznie obniża się z miesiąca na miesiąc.

Jednak niektóre banki wyszły już z odpowiednią inicjatywą i oferują kredyt na zakup samochodu używanego, lecz mimo wszystko tego typu ofertom bardzo dużo brakuje do ideału.

Komentowanie zabronione.