Kredytówka – w jaki sposób mądrze robić nią zakupy

Kredytówka przestała być ofertą skierowaną wyłącznie najbogatszym klientom banku. W dzisiejszych czasach kartę kredytową może otrzymać teoretycznie każdy, a jedyne co należy zrobić to otworzyć konto osobiste w danym banku. Zazwyczaj karty kredytowe posiadają od kilku do kilkunastu tysięcy złotych limitu.

To powoduje, że w dowolnej chwili możemy skorzystać z dodatkowej gotówki bez konieczności ubiegania się o pożyczkę gotówkową. Ponadto płacenie kredytówką jest bardzo wygodne, z tego powodu powinno się to robić, tym bardziej, że w aktualnych czasach mnóstwo sklepów akceptuje karty.

Karta Kredytowa

Jednak możliwość kupna produktów, na które nas nie stać sprawia, że bardzo często nadużywamy karty kredytowej. Jednak ze względu na ogromne oprocentowanie tego typu kart opisane zachowanie prawdopodobnie doprowadzi nas do ogromnych długów. Gdy używamy kart kredytowych to musimy pamiętać, że nie wolno ich traktować jak kredyt gotówkowy. Dług na przedstawianej karcie kredytowej należy spłacić w okresie bezodsetkowym, ponieważ w innym przypadku narazimy się na ogromne koszta. Gdy wiemy, że spłata w takim czasie będzie niemożliwa to dużo korzystniej ubiegać się się o pożyczkę gotówkową na spłatę długu na karcie niż co miesiąc płacić duże odsetki za dług na karcie kredytowej.

Komentowanie zabronione.